Обедината Македонска Дијаспора во Шведска

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) како една од најголемите организации која ги претставува правата и интересите на македонската дијаспора ширум светот со воодушевување го најавува отворањето на Шведска!

По тој повод ни претставува задоволство да Ве поканиме Вас и членовите на македонското здружение „Даме Груев“ од Стокхолм на настанот за професионално вмрежување на македонците кои живеат и работат во Стокхолм.
 
Директорот на ОМД за Македонија и Европа Гордан Јорданов ќе ја посети Шведска и заедно со претставничката на ОМД за Шведска, Мирјана Наумоска Bе очекуваат вас и вашите членови следниот месец на настанот:
 
Стокхолм: 17 ноември
Место: Galeri ZEST, Grevgatan 34, 114 53 Östermalm, Stockholm
Време: 17.30 – 20.00ч
 
Програма:
17.30 – 18.00 – прием
18.00 -18.30 – Презентација за ОМД
18.30 – 20.00 – запознавање и нетворкинг со закуска и македонско вино
 
Не ја пропуштајте оваа единствена можност да се поврзете со сите Македонци и да дознаете повеќе за плановите и иницијативите што ОМД ќе ги презема во Шведска 
 
Доколку би сакале да присуствувате на настанот ве замолуваме да се регистрирате на следниот линк:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *